Hilversum heeft een prachtig stadhuis dat ontworpen is door Willem Marinus Dudok. Dudok was vanaf 1915 de stadsarchitect van Hilversum. Naast het stadhuis ontwierp hij vele basisscholen en (arbeiders)wijken in Hilversum. In het stadhuis is het Dudok Architectuur Centrum. Daar is op dit moment de tentoonstelling Dudok `a Paris te zien.

Deze tentoonstelling gaat over een speciaal studentencomplex in Parijs dat ontworpen is door Dudok. Na jaren van verval hebben ze het complex weer opgeknapt. Een studentengebouw wat in de jaren 20 van de vorig eeuw is neergezet in de lichtstad.

De Franse onderwijsminister van die tijd wilde graag een bijdrage leveren aan de wereldvrede en bedacht dat er in Parijs een internationale studenten campus moest komen. Het initiatief komt van de grond en Dudok wordt benaderd om het Nederlandse paviljoen te ontwerpen. Het complex komt er uiteindelijk maar in 1936 sluit het ook weer zijn deuren om vervolgens in 1938 na een financiële impuls weer open te gaan.


Het Dudok Architectuur Centrum is trouwens sowieso zeer de moeite waard om te bezoeken. Zowel het museum zelf als de vele rondleidingen die ze geven. Maar er ligt ook het nodige infomateriaal met routes door Hilversum die jezelf kan lopen zodat je de mooie architectuur van Dudok zelf kan aanschouwen.


















Geef een reactie