Franse filmrecensies van Willem Millenaar
Willem Millenaar schrijft voor Van Franse bodem over Franse films die in Nederland in de bioscoop verschijnen. Van nieuwe films tot bijzondere klassiekers: in zijn filmverslagen kijkt hij niet alleen naar de film zelf, maar ook naar de regisseur, acteurs en de plaats die de film inneemt binnen de Franse cinema.
La Grande Arche
La Grande Arche — een Franse film van Camille de Peretti over de geschiedenis achter het bekende monument in La Défense. De film laat zien hoe de bouw van de Grande Arche niet alleen een architectonisch project was, maar ook een verhaal van ambitie, politiek en menselijke verhoudingen.
Lees de recensie van Willem Millenaar →
Jacques Demy & Catherine Deneuve: drie Franse klassiekers opnieuw in de bioscoop
Ter gelegenheid van de heruitgave van drie klassiekers van Jacques Demy keren Les Parapluies de Cherbourg, Les Demoiselles de Rochefort en Peau d’âne terug op het grote doek. De films laten mooi zien hoe Demy muziek, kleur, romantiek en sprookjesachtige elementen gebruikte om menselijke verlangens en emoties te verbeelden.
De drie films zijn onder meer te zien tijdens Vive le Cinéma, onderdeel van Film by the Sea in Vlissingen, van 11 t/m 20 september 2026.
De drie films:
- Les Parapluies de Cherbourg (1964) – met Catherine Deneuve en muziek van Michel Legrand
- Les Demoiselles de Rochefort (1967) – met Catherine Deneuve, Françoise Dorléac en Gene Kelly
- Peau d’âne (1970) – Catherine Deneuve als sprookjesprinses
Demy en Deneuve werkten samen aan drie heel verschillende films: van de melancholische musical Les Parapluies de Cherbourg tot het zonnige Les Demoiselles de Rochefort en het kleurrijke sprookje Peau d’âne. Juist die combinatie maakt de heruitgave bijzonder.
Lees de volledige bijdrage van Willem Millenaar →
Les Matins merveilleux
Avril Besson – 2026
Het speelfilmdebuut van Avril Besson is een warme, muzikale film over rouw, vriendschap en vrijheid. De film opent Vive le Cinéma tijdens Film by the Sea 2026 in Vlissingen.









