In deze rubriek geen recepten of gerechten, maar Franse spullen die je dagelijks gebruikt, waar je mee leeft, die je mist als je ze niet meer hebt of kwijt bent, spullen die bij je horen.

Deze keer de 5 Franse favorieten van Caroline en Perry Taylor uit de Gasconse streek in Frankrijk. Perry is de bekende Engelse humoristische tekenaar die vooral de bewoners en hun gewoontes als bron van inspiratie heeft. Dit jaar brengt hij zijn vierde boek uit.

UnknownMon Savon

de zeep Mon Savon, die mijn moeder altijd inslaat wanneer mijn ouders hier zijn, want het doet haar denken aan haar -Franse – moeder die het in haar leven ook al gebruikte.

Unknown-1.jpeg

Pâte feuilleté

Verder zijn er de ronde deegrollen, pâte feuilleté of brisé (van welk merk dan ook) wat ik een typisch Frans product vind en wat -ongelooflijk maar waar- nog steeds niet in NL te krijgen is.

Theedoeken van Moutet

Tissage Moutet (al dan niet met tekeningen van Perry ) voor thee- of handdoeken (shorten etc.)

Schermafbeelding 2020-04-03 om 22.47.56.png

Paarse Knoflook uit de Gers, link naar versuitdegers.nl in Den Haag,

Unknown-2.jpeg

en dan natuurlijk niet te vergeten : tekeningen van Jean-Jaques Sempé (editions Denoël).

images

Verder kunnen we ook de ceramiek van Gien bedenken.

Wil jij ook een keer met je Franse favorieten spullen in deze rubriek? Stuur dan een mail naar vanfransebodem@gmail.com of bel 06 1461 83 66 en laat ons weten wat jouw 4 of 5 favorieten Franse producten zijn.

 

2 reacties op “De 5 Franse favorieten van Caroline (Perry Taylor)”

  1. peztaylor avatar

    Hey Mireille, Zag er goed uit :-)) Dank je wel. Wist dat Moutet Perry ook heeft benaderd voor mondkapjes … wordt vervolgd! Groetjes, Caroline

    >

    1. Mireille den Hartog avatar

      Wat mooi!!! Om een illustratie te bedenken ofzo??? Ik hoor het tzt wel. Wil daar graag iets over publiceren. Groetjes, succes met alles en blijf gezond., Mireille

Geef een reactie

5 Franse tips van de maand augustus


cover Leven in Frankrijk
Leven in Frankrijk, het magazine in Nederland over het Franse leven

Adverteren en Samenwerken


Volg Van Franse bodem

Franse agenda Nederland

van Franse bodem


Mediapartner van

logo Film Incompany

Restaurants met een authentieke Franse keuken
buiten de Randstad


Lilou in Goes Fijnste Franse restaurant van Nederland 2025

Frankrijkboeken.nl, de site met alle boeken die iets Frans hebben

French food stories
Alles over de Franse keuken

Ontdek meer van Van Franse bodem

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder