Met de feestdagen in aantocht is het altijd leuk om het dorp Hilversum te bezoeken. Je hebt genoeg aanbod aan winkels maar het is niet heel erg druk. Je kan lekker overal op je gemak kijken, er is vriendelijk personeel en de rij bij de kassa valt nog mee. Dus op naar Hilversum en in mijn geval een “Frans” dagje Hilversum. De reis gaat met de trein en als je het station uitloopt ben je ongeveer 20 minuten met de benenwagen bezig om in de Gijs van Amstelstraat te komen. De straat met de nodige “Franse” winkels.
Onder andere de wijnwinkel en -café Mijn Hemel. Wijnen uit onder andere Italie, Spanje en ook Frankrijk. Collector items, waar je aardig voor in de buidel moet tasten, liggen tussen de iets goedkopere Bordeaux wijnen. Leuk voor een hele speciale aangelegenheid. Naast de winkel zit een café/bar waar je de wijnen uit de winkel per glas kan proeven. Santé!
Wijnwinkel en cafe Mijn Hemel Gijsbr. van Amstelstraat 208-210 – Hilversum https://mijnhemel.nl
Bij binnenkomst bij La Petite Creperie loop je meteen tegen de bar/keuken aan. Je kan dus letterlijk de kok op z’n vingers kijken tijdens het bakken van zowel de crêpes als de galettes. We kiezen dit keer voor een zoete (crepe) en een hartige (galette) variant. De La tatin met gekarameliseerde appel, karamelsaus en geroosterde amandelen is inderdaad erg zoet en meer iets voor na de galette want die is lekker hartig met ei, oude kaas, pesto van zongedroogde tomaten en wat sla blaadjes.
Je zou eerst de hartige kunnen nemen om daarna misschien een zoete crepe met elkaar te delen. Want of een galette nou een volwaardige lunch is weet ik eerlijk gezegd niet al moet ik zeggen dat ik niet een uur later al weer honger had. Gezellige entourage, rustige sfeer en hartelijke bediening. Hier gaan we nog wel eens terugkomen.
Haal een lekker Frans stokbrood of croissantje bij Le Fournil de Sébastien Hilversum. Een bakkerij die de essentie van de Franse bakkerij belichaamt, midden in Nederland. Met authentieke Franse ingrediënten en traditionele methoden biedt deze charmante plek een scala aan voortreffelijke broden en gebakjes die je rechtstreeks naar Parijs brengen. Je kunt de bekwame bakkers door de etalage aan het werk zien, wat de ervaring nog leuker maakt.
Franse bakker Le Fournil de Sébastien Gijsbr. van Amstelstraat 131 – Hilversum
Kookwinkel Balthazar heeft een kleine collectie Le Creuset pannen en servies, Peugeot pepermolens en Emile Henry overschalen. En dit leuke item, een ovenschaaltje dat ideaal is voor het bakken en serveren van kaas, zoals brie of camembert versierd met een vintage-blauw Frans kaaslabelontwerp. Leuk cadeautje voor de kaasliefhebber!
In maart van dit jaar geopend in Hilversum: Café Français Emmanuelle een sfeervolle plek met op de kaart onder andere escargots, tartare de boeuf, tante tatin en confit de canard. En een mooie wijnkaart met wijnen uit bijna zo’n beetje alle wijnhoeken van Frankrijk.
Avondje Franse film kijken? Dat kan in het Film Theater Hilversum met veel nieuwe Franse films maar ook klassiekers zoals Les uns et les autres. Het filmtheater zit ongeveer tegenover Café Francais Emmanuelle dus eerst daar een hapje eten om vervolgens een Franse film te kijken.
Als je op zaterdag 13 december naar Hilversum gaat treft je in de passage Vishandel Hilvertshof, die houden die dag een Franse dag met live muziek, oesters en Parijse uiensoep. Veel plezier!
Plaats een reactie