Ontdek ‘Rosa Bonheur: De kracht van het dier’ in De Mesdag Collectie

Vanaf vrijdag 20 september 2024 tot en met 19 januari 2025 is in De Mesdag Collectie in Den Haag de tentoonstelling Rosa Bonheur. De kracht van het dier te zien. Rosa Bonheur was een Franse kunstenares, geboren in Bordeaux en brak in 1848 door met haar schilderijen met dieren op de Salon in Parijs.

Rosa Bonheur, ‘Studies van bruine ossen’, z.j. Olieverf op doek, 40 × 63,5 cm, Musée départemental des peintres de Barbizon, bewaard in Château de Rosa Bonheur, By-Thomery. © Château de Rosa Bonheur, By-Thomery

Op haar erf hield ze tientallen diersoorten, waaronder schapen, paarden, apen, honden, vogels en zelfs leeuwen. de tentoonstelling laat onder andere haar studieuze werkwijze zien en toont diverse landschapsstudies, tekeningen, olieverfschetsen en sculpturen, waarin het maakproces goed zichtbaar is.

Rosa Bonheur en haar leeuwin Fatma. Foto, ca. 1885 © Château de Rosa Bonheur, By-Thomery

Ter voorbereiding op haar grote schilderijen vervaardigde Bonheur talloze schetsen en studies om haar onderwerpen zo goed mogelijk te leren kennen. Mede hierdoor ontwikkelde ze een eigen stijl, waarbij ze de vrije kracht en ziel van de dieren tot uitdrukking wist te brengen.

Rosa Bonheur. De kracht van het dier is vanaf 20 september 2024 tot en met 19 januari 2025 te zien in De Mesdag Collectie in Den Haag.

Plaats een reactie

Cover Leven in Frankrijk
Leven in Frankrijk, het magazine in Nederland over het Franse leven

Volg Van Franse bodem

Lilou in Goes Fijnste Franse restaurant van Nederland 2025
Frankrijkboeken.nl, de site met alle boeken die iets Frans hebben

French food stories
Alles over de Franse keuken